تمدید دامنه

اگر به فکر توسعه کسب و کار خود باشید، می‌دانید که یک سایت خوب و کارآمد می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند؛ ولی برای داشتن یک سایت خوب و به یاد ماندنی، نیاز به ثبت دامنه و نام مناسب خواهید داشت. برای اینکه سایت شما همیشه در فضای گسترده اینترنت به کاربران نمایش داده شود، لازم است به طور ماهانه یا سالانه تمدید دامنه را انجام دهید. در این مقاله به چگونگی تمدید دامنه ir و تمدید دامنه com می‌پردازیم.

تمدید دامنه

چرا تمدید domain باید به صورت سالیانه انجام شود؟

به زبان ساده دامنه همان آدرس صفحه اصلی سایت شماست بدون هیچ پیشوند و پسوندی. تمدید domain یکی دیگر از اصطلاحاتی است که اگر بخواهید صاحب یک سایت شوید، زیاد می‌شنوید. دامنه سایت شما هر سال باید در زمان مقرر پیش از منقضی شدن، تمدید شود. این موضوع می‌تواند تا حد زیادی از بروز بسیاری از مشکلات برای سایت، سرعت آن، دسترسی کاربران و اختلال در روند سفارش جلوگیری نماید. بنابراین با تمدید به موقع دامنه سایت خود لذت یک خرید سریع و راحت را به کاربران سایت خود بدهید.

چگونه تمدید دامنه ir انجام می شود؟

دامنه ir به افرادی تعلق می‌گیرد که هویت ایرانی دارند، بنابراین افرادی که این شرایط را ندارند نمی‌توانند از مزایای این دامنه در ایران بهره‌مند شوند. اگر از دامنه ir استفاده می‌کنید و قصد تمدید آن را دارید، بهتر است بدانید که شما دامنه ir را به مدت یک یا پنج سال می‌توانید شارژ کنید. بنابراین اگر تمدید دامین شما به صورت یکساله بود نمی‌توانید آن را تغییر دهید و تا زمان منقضی شدن آن بایستی صبر کنید.

در صورت تمام شدن زمان انقضا، اگر تا ۲۸ روز نسبت به تمدید دامین خود اقدام کنید، می‌توانید دامنه خود را با تعرفه‌های موجود شارژ کنید، ولی اگر یک ماه از زمان منقضی شدن آن بگذرد برای تمدید دامنه در صورت واگذار نشدن آن باید جریمه پرداخت کنید. اگر تا ۶۵ روز نسبت به تمدید domain سایت خود اقدام نکنید، دامنه سایت شما برای خرید سایر افراد و شرکت ها آزاد خواهد شد.

تمدید دامنه com ارزان

اگر از دامنه com استفاده می‌کنید و می‌خواهید آن را تمدید کنید، بهتر است بدانید که هزینه تمدید سالانه آن بستگی به نرخ ارز خارجی در ایران دارد. از طرفی دامنه کام به صورت سالیانه تمدید می‌شود. اگر تمایل به خرید دامنه و ثبت آن دارید، می‌توانید از شرکت دکترفضا کمک بگیرید. همانطور که می‌دانید دامنه com یکی از دامنه های بین المللی بوده که بسیاری از افرادی که می‌خواهند کسب و کار خود را علاوه بر ایران در کشورهای دیگر نیز توسعه دهند، از این دامنه استفاده می‌کنند. از این رو طبیعی است که هزینه های تمدید دامین com نسبت به دامنه ir بیشتر باشد.

هزینه تمدید دامنه

اگر به تاریخ انقضای دامنه سایت خود نزدیک شده‌اید و می‌خواهید آن را تمدید کنید، بهتر است بدانید که برای تمدید آن باید چه میزان هزینه کنید. دامنه‌های ir به صورت یک ساله و پنج ساله تمدید می‌شوند. هزینه تمدید دامنه ir ، com، net و … متفاوت است و شما می‌توانید از جدول تعرفه خدمات دامنه دکترفضا استفاده نمایید.

خدمات دکترفضا

مدت زمان انقضای دامنه شما به نوع آن بستگی دارد. اگر از دامنه ir استفاده می کنید بهتر است آن را به صورت سالانه و یا در صورت تمایل آن را به صورت پنج ساله تمدید کنید. هزینه تمدید دامنه ir بسیار ارزان تر از دامنه های بین المللی است. از این رو اگر می خواهید هزینه زیادی نکنید بهتر است از دامنه ir که متعلق به کشور ایران است استفاده نمایید. شما می توانید برای تمدید انواع دامین سایت خود از دکترفضا کمک بگیرید تا علاوه بر خرید و ثبت دامنه از خدمات هاستینگ این مجموعه هم بهره‌مند شوید.